Styczeń 2018 pogoda w Zakopanym


Styczeń 2018 pogoda w Zakopanym

Jaki będzie styczeń w Zakopanym? Czy będzie się można wtedy spodziewać spadku temperatury i prawdziwie zimowej aury? Można to sprawdzić dzięki najnowszym prognozom pogody, do których mamy bezproblemowy dostęp. Wystarczy znaleźć chwilę czasu na to, by poczytać poniższe dane o pogodzie na okres całego stycznia 2018 roku u podnóża Tatr.

Temperatura – temperatura powietrza okazuje się najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o prognozy pogody. Ma ona dominujący wpływ na aurę za oknami. Styczeń w Zakopanym będzie dość chłodny i w końcu zimowy – w ciągu dnia temperatura powietrza ma wtedy wynosić od0 do -5 stopni Celsjusza, natomiast najchłodniejsze mają być noce – wtedy spadek temperatury może wynosić od -6 do nawet -12 stopni Celsjusza. Za oknami zapanuje zimowa atmosfera, dlatego planując wyjazd do Zakopanego w styczniu, trzeba zabrać zimowe ubrania!

Zachmurzenie – niestety, większość stycznia będzie w Zakopanym bardzo pochmurna, jedynie w pojedyncze dni na niebo ma wyglądać słońce. Najbardziej słonecznym okresem będzie jednak sama końcówka stycznia, kiedy zachmurzenie zapowiadane jest już tylko na 25 dzień miesiąca. Do tego czasu z dominacją chmur na niebie będzie trzeba się zmagać przez prawie cały czas, co odczuwalnie nieco ochłodzi jeszcze atmosferę na zewnątrz.

Opady śniegu/deszczu – nie ma wątpliwości co do tego, że w styczniu w Zakopanym w końcu pojawi się więcej śniegu. Opady zapowiadane są tu na 4, 5, 6, 10, 12, 18, 20, 22 stycznia, ale prawie na pewno będą to opady śniegu, możliwe zarówno w dzień jak i podczas nocy. Na deszcz będzie wtedy zbyt zimno, ponieważ zarówno w dzień jak i w nocy w styczniu praktycznie cały czas temperatura będzie minusowa.

Mgła – uważajmy na mgłę, ponieważ może się ona pojawiać w Zakopanym nawet przy niskich temperaturach, szczególnie wieczorami i nad ranem. Bardzo groźna może się okazać na górskich szlakach, gdzie można stracić orientację, a do tego w styczniu w górach szybko się ściemnia.

 

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce - czy Boże Narodzenie będzie śnieżne - sprawdź...
Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny - sprawdź...
Pogoda na Wigilię 2018

Pogoda na Wigilię 2018

Pogoda na Wigilię 2018: Jesteś ciekaw prognoz zapowiadanych na Wigilię 2018 roku, czyli na dzień i wieczór 24 grudnia? - sprawdź Więcej
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Styczeń również ma być miesiącem, który pod tym względem będzie pozostawiał naprawdę wiele do życzenia....
Pogoda na lato 2018

Pogoda na lato 2018

Pogoda na lato 2018: Sprawdź pogodę na lato 2018 w Polsce...
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Styczeń 2018 pogoda w Zakopanym?

zima-lato na Facebook'u