Jesień 2017 pogoda


Jesień 2017 pogoda

Jesień to jedna z mniej lubianych przez nas por roku. W końcu nadchodzi ona po ciepłej i bardzo przyjemnej wakacyjnej pogodzie, do której stale chcemy wracać a mamy ja tak krótki czas. Jesień kojarzy nam się głównie z opadającymi liśćmi, częstymi deszczami i stosunkowo niskimi temperaturami powietrza ale niestety, musimy sobie jakoś dać radę z nadejściem jesieni.

W tym roku jesień raczej ma być ciepła i na to wskazują prognozy w całym kraju. Większy spadek temperatury zapowiadany jest tylko w regionach górskich, gdzie jesień jest już okresem w którym mogą pojawiać się regularne opady śniegu, na pewno już od listopada. Co w tym roku przyniesie nam jesień która zbliża się nieuchronnie?

Temperatury powietrza będą znośne, szczególnie pod koniec września i w październiku, kiedy na termometrach ma się pojawiać nawet powyżej 20 stopni Celsjusza. Od połowy października czeka nas spadek temperatury, jednak będzie nie mniej niż 8 stopni na plusie w dzień. W nocy chłód będzie bardziej odczuwalny, spadek maksymalny może zostać odnotowany na poziomie 3-4 stopni Celsjusza.

Na pewno na większe ochłodzenie przyjdzie nam przygotować się w listopadzie. W dzień najwyższa temperatura na początku miesiąca będzie sięgała 11 stopni na plusie, najniższa 3-4 stopni ciepła. W nocy mogą pojawiać się gdzieniegdzie pierwsze przymrozki. Wbrew temu co mogłoby się nam wydawać, grudzień wcale nie przyniesie gwałtownego załamania pogody – w dzień temperatura może wtedy sięgać do 5-6 stopni na plusie, a będzie jeszcze wyższa już po kalendarzowym rozpoczęciu zimy. W grudniu podczas wieczorów i nocy czeka nas spadek temperatury powietrza do maksymalnie -3 stopni Celsjusza.

Wrzesień i październik to czas słonecznej pogody, natomiast od listopada na niebie ma pojawiać się znacznie więcej chmur przynoszących opady deszczu. Zrobi się szaro i ponuro, łatwo wtedy o typową jesienną depresję. W grudniu opady śniegu jeszcze nie są zapowiadane, ale na pewno pojawią się w regionach górskich, gdzie zima właściwie rozpoczyna się kilka miesięcy wcześniej.

 

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce - czy Boże Narodzenie będzie śnieżne - sprawdź...
Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny - sprawdź...
Pogoda na Wigilię 2018

Pogoda na Wigilię 2018

Pogoda na Wigilię 2018: Jesteś ciekaw prognoz zapowiadanych na Wigilię 2018 roku, czyli na dzień i wieczór 24 grudnia? - sprawdź Więcej
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Styczeń również ma być miesiącem, który pod tym względem będzie pozostawiał naprawdę wiele do życzenia....
Pogoda na lato 2018

Pogoda na lato 2018

Pogoda na lato 2018: Sprawdź pogodę na lato 2018 w Polsce...
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jesień 2017 pogoda?

zima-lato na Facebook'u