Jaka pogoda na wakacje 2018


Jaka pogoda na wakacje 2018?

Jak na razie wakacje to odległy termin, chociaż coraz częściej o nich myślimy. Zaczyna się czas planowania urlopów i wiele osób zastanawia się, kiedy rozpisać sobie wolne na 2018 rok,  aby trafić w najlepszą pogodę. Oczywiście dotyczy to tych osób, które wakacje spędzają na terenie naszego kraju, gdzie pogoda nawet w wakacje potrafi być kapryśna i nieprzewidywalna.

Wakacje 2018 – pogoda

Sprawa pogody na wakacje jest niezwykle istotna, dlatego synoptycy zaczęli już opracowywać prognozy na ten okres. Pamiętajmy jednak, że jak na razie są to dane długoterminowe i mogą przekazywać nam jedynie ogólny zarys letniej aury, bez wielu szczegółów. Mimo wszystko, warto do nich sięgnąć już teraz.

Jeśli chodzi o koniec czerwca i czas rozpoczęcia wakacji to nie będzie na pewno najlepszy okres a wypoczynek. Końcówka czerwca w Polsce ma być kapryśna, przyniesie zmienną aurę oraz sporą dawkę opadów deszczu, przez co wyjazdy mogą okazać się nieudane. Lepiej będzie nieco poczekać z planowaniem urlopu.

Najlepszy czas na wszelkie wyjazdy przyjdzie już w lipcu. Właściwie w okresie całego tego miesiąca dobrze jest zaplanować urlop, pojawi się wiele upalnych dni i stosunkowo niewielka ilość opadów biorąc pod uwagę to, że lipiec jest według statystyk najbardziej deszczowym miesiącem całego roku. Będzie wtedy upalnie, temperatura niejeden raz przekroczy 30 stopni Celsjusza. Wysokie temperatury pozwolą również na to, by zagrzała się woda w Bałtyku, nawet do 20 stopni.

Warto jeszcze sprawdzić co synoptycy mówią o sierpniu, ostatnim miesiącu wakacji. W tym czasie planowanie urlopu ma być już nieco bardziej ryzykowne z powodu mniejszej ilości upalnych dni z temperaturą przekraczającą 30 stopni Celsjusza oraz zwiększoną względem lipca sumą deszczowych dni. W sierpniu ma mocniej padać, dodatkowo noce tego okresu zrobią się znacznie chłodniejsze. Nie jest jednak w cale powiedziane, że sierpień będzie zimny – doświadczymy wtedy także upalnej aury, ale już w mniejszej dawce.

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce - czy Boże Narodzenie będzie śnieżne - sprawdź...
Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny - sprawdź...
Pogoda na Wigilię 2018

Pogoda na Wigilię 2018

Pogoda na Wigilię 2018: Jesteś ciekaw prognoz zapowiadanych na Wigilię 2018 roku, czyli na dzień i wieczór 24 grudnia? - sprawdź Więcej
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Styczeń również ma być miesiącem, który pod tym względem będzie pozostawiał naprawdę wiele do życzenia....
Pogoda na lato 2018

Pogoda na lato 2018

Pogoda na lato 2018: Sprawdź pogodę na lato 2018 w Polsce...
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jaka pogoda na wakacje 2018?

zima-lato na Facebook'u