Jaka pogoda na lipiec 2018


Pogoda na lipiec 2018

Lipiec to jeden z naszych ulubionych miesięcy. Trwa wtedy upalne lato, na które wszyscy tak niecierpliwie czekamy i w najlepsze rozpoczynają się wakacje. Należy pamiętać, że lipiec to najgorętszy, ale również najbardziej deszczowy miesiąc w roku, dlatego dobrze znać na ten czas najnowsze prognozy pogody.

Lipiec 2018 – co przyniesie pod względem pogody?

Wiele osób już teraz szuka prognoz na lipiec, ponieważ chcą jak najlepiej zaplanować okres urlopowy. Synoptycy mówią, że najlepszy czas na urlop w kraju to właśnie lipiec, ponieważ wtedy temperatury mają być najprzyjemniejsze. W końcu zależy nam, aby urlop dało się w pełni wykorzystać na wakacyjny odpoczynek.

Jak na razie prognozy są dobre – zapowiadają w I połowie lipca od 23 do 17 stopni Celsjusza w dzień, a w II połowie lipca pojawiać ma się od 24 do 30 stopni Celsjusza. Wiele będzie zależało jednak od regionu Polski, mogą występować niewielkie wahania temperatury. Jedynie w okresie połowy miesiąca będzie kilka dni załamania pogody, która mimo wszystko nie prezentuje się wcale najgorzej. Wieczory i noce w lipcu mają przynosić nam od 14 do nawet 18 stopni Celsjusza. Podczas upalnych dni temperatura wieczorami może być jeszcze wyższa.

Zachmurzenie w okresie lipca nie będzie zbyt duże, pojawi się na niebie w większej ilości jedynie w okolicy 13 dnia miesiąca. Podczas reszty lipcowych dni zachmurzenie ma być niewielkie i wcale nie wpłynie negatywnie na pogodę, natomiast my będziemy się cieszyli mocno świecącym słońcem, odczuwalnie zwiększającym temperaturę panującą na zewnątrz.

Czy lipiec będzie deszczowy – okazuje się, że wcale nie tak mocno, jak mógłby być. Najwięcej opadów pojawi się w I połowie miesiąca, później pogoda znacząco się poprawi. Spodziewajmy się opadów 3, 6, 10, 12, 15, 19 dnia miesiąca. Z powyższych prognoz wynika, że wręcz idealnym okresem na planowanie urlopu w kraju będzie końcówka lipca, ale właściwie to cały miesiąc prezentuje się zaskakująco korzystnie.

 

 

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce - czy Boże Narodzenie będzie śnieżne - sprawdź...
Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny - sprawdź...
Pogoda na Wigilię 2018

Pogoda na Wigilię 2018

Pogoda na Wigilię 2018: Jesteś ciekaw prognoz zapowiadanych na Wigilię 2018 roku, czyli na dzień i wieczór 24 grudnia? - sprawdź Więcej
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Styczeń również ma być miesiącem, który pod tym względem będzie pozostawiał naprawdę wiele do życzenia....
Pogoda na lato 2018

Pogoda na lato 2018

Pogoda na lato 2018: Sprawdź pogodę na lato 2018 w Polsce...
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jaka pogoda na lipiec 2018?

zima-lato na Facebook'u